Parkingi we Włoszech, rodzaje, na co zwrócić uwagę.

Oznaczone są jak u nas literką „P”. Oznaczeń może być więcej tj kolory linii, kolor biały oznacza miejsce bezpłatne. Niebieski, płatne i żółte zarezerwowane. Ale zwróć uwagę, czy pod oznaczeniem parkingu nie jest określony maksymalny czas postoju! Z reguły jest to ok 30-90 minut. Ale może być też 10.
W takim przypadku po prostu napisz na kartce godzinę przyjazdu i zostaw za szybą.

Ile kosztuje parkowanie we Włoszech?

Opłaty uzależnione są od strefy i popularności danego miejsca. Z reguły opłata godzinowa zaczyna się od 0,5 euro w górę. Duże miasta, mogą kosztować nawet po 4-5 euro za godzinę. Zdarzają się też miejsca do maksymalnego czasu parkowania – z reguły są bezpłatne, nawet w popularnych lokalizacjach. Warunek to krótki postój, do 15-90 minut. Bardzo ważne, by za szybą umieścić godzinę przyjazdu.

Jak zapłacić za parking we Włoszech?

Zdecydowaną większość opłat zrobisz w automacie. Działają podobnie jak te w Polsce, niektóre wymagają podania numeru rejestracji. Najczęściej opłatę pobierają z góry, musisz wtedy znać szacowany czas postoju. Inne to zabezpieczony wjazd za szlaban, pobieramy bilet i opłata przed wyjazdem. Pamiętaj by opłacić postój, kasy znajdują się najczęściej w ciągach komunikacyjnych takich parkingów.

Wygodna aplikacja do opłat za parkingi we Włoszech.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji EasyPark. W regionie Jeziora Garda, to najpopularniejszy dostawcą takich rozwiązań . Aplikacja, którą możesz wygodnie pobrać na swój telefon z tego linku. Intuicyjna obsługa nie powinna sprawić nikomu problemu.

Obracająca się tarcza zegarka pokazuje czas na jaki mamy zostawić samochód lub skuter, kliknięcie start -to wszystko. Ważne jest by za szybą w widocznym miejscu zostawić kartkę z napisem EasyPark – tym samym poinformujemy kontrolerów o fakcie korzystania z usługi.