0 (0 Reviews)
Sirmione, Province of Brescia, Italy
Od: €43.00
0
(0 recenzji)
Zarezerwuj
Czas trwania

2,5 godziny

Rodzaj wycieczki

Konkretna trasa

Wielkość grupy

15 osób

Języki

Angielski, Niemiecki

Informacje o tej trasie

Zwiedzanie wyspy Isola del Garda i rejs z Sirmione

To jedna z głównych atrakcji jeziora Garda.

Skalista wyspa bogata w historię i przyrodę. Więcej o wyspach nad jeziorem Garda pisaliśmy na blogu – kliknij tutaj.

Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję podziwiać wystawną willę z bliska i możesz zwiedzić ogród botaniczny, słynący z ponad 450 gatunków roślin.

Po kilku minutach rejsu prywatną motorówką z Sirmione dopłyniemy na wyspę Isola del Garda czas wolny około 2 godziny (w przybliżeniu), aby odkryć tajemnice i historię głównej atrakcji Jeziora.

A wisienka na torcie: na koniec wycieczki z przewodnikiem zostaniecie zaoferowani na drinka na panoramicznym tarasie. Podczas wycieczki przewodnik mówi w języku angielskim i niemieckim.

Isola del Garda, największa wyspa nad jeziorem Garda

Isola del Garda położona jest po stronie zachodniej stronie jeziora Garda w regionie Brescii. Z brzegu można się na nią dostać jedynie łodzią. Wyspa jest prywatna i zamieszkana przez rodzinę Cavazza. Zwiedzanie można zaplanować wyłącznie za ich zgodą i w towarzystwie ich przewodnika. Nie można się tam dostać żadną usługą publiczną, ale z portów najbardziej turystycznych miejsc nad jeziorem Garda, takich jak Sirmione, Manerba, Bardolino, można dotrzeć prywatnymi upoważnionymi łodziami motorowymi i małymi łódkami.

Wyspę można obserwować z wielu miejsc również z lądu. W mojej ocenie najlepiej widać ją z parkingu w Toscolano Maderno. Wyspa Garda wydaje się pojedynczym pasem lądu, a w rzeczywistości jest podzielona na trzy części. Wyspa średnio ma około jednego kilometra długości i średnio 600 metrów szerokości. Przyznasz więc, że to w sam raz na rodzinny pałać i ogrody.

Kilka metrów od wyspy Garda znajdują się łaskie skały wyłaniające się jak na wpół zanurzone kamienne tablice. Legenda głosi, że raz w roku odbywała się tam msza, w której uczestniczyli rybacy przybywający na swoich łodziach z całego jeziora. Skały te uważane są przez nurków za jedne z najpiękniejszych nad jeziorem Garda. Potrafią dostarczyć prawdziwych emocji, szczególnie zimą i wiosną, kiedy woda jest czystsza. Biorąc za punkt wyjścia najbardziej oddalony odcinek wyspy Garda, gdzie dno jest bardzo płytkie. Ma około 6 m, zatem nurkowanie można kontynuować tuż nad skałami. Dalej już na południe w kierunku otwartego jeziora. Tutaj zaczyna się niemal pionowa ściana, która opada na głębokość ponad 100 metrów, ekscytująca i pełna pęknięć i wypukłości głębina. Kierując się na północ, na głębokości około 42 metrów, piękna ściana tworzy w niektórych miejscach dach o wysokości od 4 lub 5 metrów. Wystaje tam w kierunku otwartego jeziora, tworząc piękny „efekt jaskini”.

Najważniejsze wydarzenia

 • Wycieczka organizowana przez licencjonowanego przewoźnika zaakceptowanego przez właścicieli wyspy.
 • Gwarancja terminów.

Zawarte/Wyłączone

 • Rejs motorówką z kapitanem
 • Przewodnik na wyspie (angielki, niemiecki, włoski)
 • Zwiedzanie wyspy
 • Aperitivo
 • Zimnych napoi podczas podróży i na wyspie

Plan podróży

Zalecamy spotkanie z przewoźnikiem kwadrans przed umówioną godziną startu. Samochód zalecamy zaparkować tutaj Czas dojścia na miejsce spotkania z parkingu to około 10-15 minut.

Prywatną łodzią motorową z organizatorem przepłyniecie na wyspę gdzie przyjmie Was przewodnik. Czas rejsu około 10-15 minut.

Zwiedzanie wyspy trwa około 2 godziny. Przewodnik mówi w języku włoski, angielski, niemiecki. Na koniec wycieczki z przewodnikiem zostaniecie zaoferowani na drinka na panoramicznym tarasie.

Po zwiedzaniu wyspy grupa wróci łodzią motorową do Sirmione.

Czas trwania

0 – 3 godziny

Język

Angielski
Niemiecki

Często zadawane pytania

Wybierz w kalendarzu datę zwiedzania, zaznacz odpowiednio osoby (dorośli, dzieci). Kliknij zarezerwuj, następnie w kasie sprawdź wprowadzone dane. Wybierz formę płatności, opłać atrakcję. Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Możliwa bezpłatna rezygnacja do 7 dni przed rozpoczęciem atrakcji.

Lokalizacja wycieczki

Sirmione, Province of Brescia, Italy

Recenzje

0/5
Bez oceny
(0 Reviews)
Doskonały
0
Bardzo dobry
0
Średnia
0
Słaby
0
Okropny
0
0 reviews on this Tour - Wyświetlanie 1 do 0

Napisz recenzję

Od: €43.00
0 (0 Reviews)

Dlaczego warto rezerwować?

 • Idealne dla rodzin

  Idealne dla rodzin

 • Doskonały wybór

  Doskonały wybór

 • Bezpieczne płatności

  Bezpieczne płatności

  Dowolna forma płatności online, karta, PayPal, Blik.

Właściciel

Wojtek

Członek od 2023

Poznaj inne opcje