jeziorogarda.pl

Toscolano Maderno

Położone po zachodniej stronie jeziora Garda w prowincja Bresccia. Toscolano Maderno to obszar bogaty w ofertę kulturalną i ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu. 

Gmina leży na dużym cyplu, który jest otoczony portem Toscolano i zatoką Maderno . Obydwa ośrodki bardzo się od siebie różnią. 

 

Toscolano to tak naprawdę obszar o pochodzeniu przemysłowym, znany ze słynnych papierni, w których drukowano papierowe pieniądze. 

W Toscolano Maderno można odwiedzić Valle delle Cartiere, do której można dotrzeć drogą Gardesana Occidentale , która biegnie wzdłuż całego jeziora Garda. To prawdziwy skansen, idealny na przyjemne spacery o każdej porze roku, w otoczeniu przyrody. 

W Dolinie Papierni, na terenie dawnej fabryki Maina Inferiore, znajduje się Muzeum Papieru. Centrum opowiada historię produkcji papieru w Toscolano. Podzielone na dwie sekcje, jedną poświęconą historii produkcji papieru, a drugą poświęconą papierowi współczesnemu. Interaktywna podróż, która pozwala zwiedzającym przeżyć przeszłość i odkryć tajemnice codziennego życia w papierni. 

Na przełęczy Spino , do której można dotrzeć ścieżką z miasta lub z San Michele, znajduje się obserwatorium ornitologiczne.  

 

Z drugiej strony Maderno obszar głównie rolniczy, znany z uprawy drzew oliwnych i cytrynowych, ma powołanie turystyczne. Co więcej, znajduje się tam starożytne i wspaniałe dzieło -romański kościół z widokiem na centralny plac. Niegdyś poświęcony św. Andrzejowi, a obecnie św. Janowi Chrzcicielowi. 

Obydwa ośrodki , idealnie rozdzielone rzeką Toscolano, połączyły się w 1928 roku w gminę, która przyjęła nazwę Toscolano Maderno. 

Obszar ten jest odpowiedni dla miłośników długich spacerów i górskich tras rowerowych .

loader-image
Toscolano Maderno
Toscolano Maderno
8:50 pm, kwi 19, 2024
temperature icon 13°C
clear sky
Humidity Humidity: 61 %
Pressure Pressure: 1010 hPa
Wind Wind: 5 Km/h
Wind Gust Wind Gust: 11 Km/h
Clouds Clouds: 5%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 6:24 am
Sunset Sunset: 8:08 pm

Toscolano Maderno

Noclegi w Toscolano Maderno

 

Poradniki

Stacje benzynowe we Włoszech, tankowanie, ceny.

Stacje benzynowe we Włoszech różnią się trochę od tych w…

Noclegi nad Jeziorem Garda na co zwrócić uwagę

Noclegi nad Jeziorem Garda, w poradniku tym dowiesz się: Przy…

Parkingi we Włoszech, na co zwrócić uwagę

Parkingi we Włoszech, rodzaje, na co zwrócić uwagę. Oznaczone są…