0 (0 Reviews)
Dolomity, Rocca Pietore, Province of Belluno, Italy
Od: €80.00
0
(0 recenzji)
Zarezerwuj
Czas trwania

Cały dzień

Rodzaj wycieczki

Konkretna trasa

Wielkość grupy

16 osób

Języki

Angielski, Polski

Informacje o tej trasie

Wycieczka w Dolomity, szlakiem świstaków.

Wyjazd na wycieczkę jest zarówno z południowej i północnej części jeziora Garda. Głównym kierunkiem i atrakcją wycieczki będzie szlak świstaków. Na wysokości blisko 2 tysiące metrów n.p.m. spacer 3 kilometry, w sumie około 100 metrów przewyższenia, przepiękne widoki na Dolomity.

Tutaj cię wygwizdają! Ale nie obrażajcie się: świstaki tak pozdrawiają swoich gości.

To jeden z najbogatszych w świstaki regionów Alp. Wzdłuż tej jedynej w swoim rodzaju i znanej na całym świecie ścieżki edukacyjno-przygodowej, na jedenastu stacjach można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia świstaków.

Latem świstaki często spędzają sjestę między 11:00 a 15:00. Dlatego na wycieczkę wyjedziemy około 8:00 rano z regionów jeziora Garda.

Szlak świstaków ma długość około 3 km. Czas spaceru to około 2 godziny. Aby jak najlepiej przyswoić informacje i w międzyczasie obserwować świstaka, zalecamy rezerwację wycieczki możliwie najszybciej. Ilość miejsc jest ograniczona, a tylko jeden termin w tygodniu.

Trasa przygodowo-edukacyjna z różnorodnymi informacjami jest odpowiednia dla każdego. Rodzin i grup szkolnych, dzieci i dorosłych, laików. Trasa przystosowana jest także do poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Na 11 stacjach spaceru dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat życia świstaków.

Świstaki

Świstaki to gryzonie prowadzące dzienny tryb życia, żyjące w grupach. Grupy składają się z rodzin z kilkoma młodymi ludźmi. Karmiąca samica, która jest zawsze najstarsza w stadzie, można rozpoznać po jej kudłatym futrze. Jej młode (kocięta) opuszczają miot w lipcu, po odsadzeniu od matki. Kocięta można łatwo odróżnić od dorosłych po niewielkich rozmiarach. Terytorium grupy wyznacza starszy samiec (niedźwiedź) i kot z wydzieliną gruczołów policzkowych.

Świstak ma bardzo szeroką i krępą budowę ciała. Głowa spoczywa na krótkiej, elastycznej szyi. Małe uszy zaczynają się owłosić. Grzbiet jest żółtawo-brązowy do szarawo-brązowego, brzuch jest żółtawo-brązowy. Świstak zrzuca futro raz w roku po hibernacji. Szczególnie rozwinięte są zmysły świstaka: wzrok, węch i słuch.

Świstak waży jesienią 4-5 kg ​​i ma 40-60 cm wzrostu. Świstaki mogą żyć do 13 lat. Ogon jest bardzo owłosiony, ma około 17 cm długości i ma czarną końcówkę. Świstak ma pięć pazurów na tylnych łapach. Na przednich łapach ma tylko cztery.

 

Program wycieczki uzależniony będzie od warunków pogody i okresu w roku. 

Gotowa, Gotowy by poznać świstaki bardziej?

Korzystając z okazji pobytu w Dolomitach na naszej wycieczce nie zabraknie również atrakcji i widoków. Na liście mamy takie jak:

Jezioro Carezza

Najprawdopodobniej odwiedzimy je w okresie maj do połowy czerwca, oraz od połowy października. Spowodowane jest to otwarciem innych atrakcji w poszczególnych miesiącach.

To małe jezioro alpejskie w Dolomitach w Południowym Tyrolu. Słynie ze wspaniałych kolorów i widoku na pasmo górskie Latemar. Nazwa jeziora wywodzi się od Caricaceae, rodziny roślin o szeroko klapowanych liściach.

Jezioro położone jest w zachodnich Dolomitach, na skraju Latemarwaldu, na wysokości 1520 m npm. Najbliższa osada to Carezza. Długoścć około 300 m i szerokości 140 m zasilane jest z podziemnych źródeł z pasma górskiego Latemar. Jezioro słynie ze spokojnej wody, ciemnozielonej barwy i pięknej panoramy gór w tle, idealnej na pamiątkowe zdjęcia.

 

W miesiącach od połowy czerwca, lipiec, sierpień, wrzesień. Program naszej wycieczki rozpoczniemy w prawdopodobnie najlepszym schronisku w regionie. A z pewnością miejscu gdzie zjedliśmy najlepsze knedle w życiu. To miejsce gdzie będziemy otoczeni przez najbardziej popularne i „medialne” szczyty Dolomitów. Następnie przez słynne Passo Sella na wysokości ponad 2200 m.n.p.m. pojedziemy dalej na szlak świstaków.

Masyw górski Rosengarten i różowe góry

To masyw w Dolomitach w północnych Włoszech. Znajduje się pomiędzy Tierser Tal i Eggental w Południowym Tyrolu a doliną Fassa w Trentino .

Cechą wyjątkową masywu Rosengarten jest różowy odcień wynikający z obecności mineralnego dolomitu, który przyjmuje zachód słońca i „świeci”. Nazwa, która w języku niemieckim oznacza „ogród różany”, nawiązuje do legendy o królu Laurinie i jego ogrodzie różanym, tradycyjnej historii wyjaśniającej zewnętrzny wygląd pasma górskiego.

Najwyższym szczytem jest Kesselkogel na wysokości 3002 m nad poziomem morza. Pozostałe szczyty masywu to:

 • Rosengartenspitze — 2981 m
 • Vajolet – 2813 m
 • Laurinswand – 2813 m
 • Cima Sforcella – 2813 m
 • Rotwand – 2806 m
 • Croda Davoi – 2727 m

Najważniejsze wydarzenia

 • Wycieczka przeznaczona jest dla każdego, kto może pozwolić sobie na łagodne wejście górskie. Odpowiednia dla dzieci i rodzin. Zapraszamy wszystkich.

Zawarte/Wyłączone

 • Transport
 • Polski pilot
 • Napoje w busie
 • Obiadu i posiłków

Plan podróży

Odbiór uczestników w zależności od regionu nad jeziorem Garda (północ godzina 7:30-8:00, północny region około godziny 8:30-9:00) Przejazd i spotkanie w lokalnym schronisku w Dolomitach.

W zależności od pory roku, miesięcy. W miesiącach od połowy czerwca, lipiec, sierpień, wrzesień. Program naszej wycieczki rozpoczniemy w prawdopodobnie najlepszym schronisku w regionie. A z pewnością miejscu gdzie zjedliśmy najlepsze knedle w życiu. To miejsce gdzie będziemy otoczeni przez najbardziej popularne i "medialne" szczyty Dolomitów. Następnie przez słynne Passo Sella na wysokości ponad 2200 m.n.p.m. pojedziemy dalej na szlak świstaków. W miesiącach lipiec, sierpień w zależności od warunków na drodze w programie wycieczki pojawi się również jezioro Carezza. W każdym terminie *schronisko lub jezioro. Będzie czas wolny na spacery i obiad.

To główny punkt programu tej wycieczki. Szlak świstaków i spacer po obiedzie. Tutaj całą grupą zabierzemy Was w miejsce gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję na niezapomniane wspomnienia ze świstakami.

Około godziny 17:00 zaczniemy wracać nad jezioro Garda. Czas podróży szacowany jest w zależności od miejsca docelowego. północna część jeziora - około 2,5 godziny, południowa część jezioro - około 3,5 godziny.

Czas trwania

Cały dzień (+7hours)

Język

Angielski
Polski

Często zadawane pytania

Czas podróży uzależniony jest od warunków na drodze. Szacowany czas przejazdu w jedną stronę z południowej części jeziora to około 3,5 godziny, z północnego regionu około 2,5 godziny w jedną stronę.

Wycieczka odbywać się będzie na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza. Oznacza to, że temperatura na górze jest niższa nawet o 20 stopni. Dlatego zalecamy, żeby zabrać ze sobą długie spodnie i bluzy. 

Tak, jest to wycieczka jest doskonała dla dzieci. Na miejscu nie ma dużych przewyższeń podczas spacerów. Trasy są łatwe i przyjemne.

Tak, organizator zapewnia wszelkie możliwe zasoby do bezpiecznego przeprowadzenia wycieczki. Transport organizowany jest samochodami przystosowanymi do przewozu osób. Wjazd na górę odbywa się przez przeszkolonych i doświadczonych kierowców.

Tak, oczywiście. Jeśli jesteście grupą min 5 osób możecie wybrać dowolny termin wycieczki. Zadzwoń do nas lub napisz: ciao@jeziorogarda.pl +39 392 291 35 47

Lokalizacja wycieczki

Dolomity, Rocca Pietore, Province of Belluno, Italy

Recenzje

0/5
Bez oceny
(0 Reviews)
Doskonały
0
Bardzo dobry
0
Średnia
0
Słaby
0
Okropny
0
0 reviews on this Tour - Wyświetlanie 1 do 0

Napisz recenzję

Od: €80.00
0 (0 Reviews)

Dlaczego warto rezerwować?

 • górska wędrówka

  górska wędrówka

 • Dobry pomysł na rodzinny wyjazd

  Dobry pomysł na rodzinny wyjazd

 • Wygodna forma rozliczeń

  Wygodna forma rozliczeń

  Rezerwacja to zapłata symbolicznej zaliczki online (dowolne formy płatności online). Pozostała część płatna na miejscu.

Właściciel

Wojtek

Członek od 2023

Poznaj inne opcje