0 (0 Reviews)
Monte Baldo, VR, Italy
Od: €65.00
0
(0 recenzji)
Zarezerwuj
Czas trwania

około 7 godzin

Rodzaj wycieczki

Konkretna trasa

Wielkość grupy

16 osób

Języki

Angielski, Polski

Informacje o tej trasie

Wycieczka na Monte Baldo

Ta atrakcja od samego początku cieszy się największą popularnością z oferty! Monte Baldo to najwyższy masyw górski w regionie Jeziora Garda. Rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża Jeziora Garda z południa – region Werona, na północ – region Trydent.Masyw to ponad 40 kilometrów długości, przy Jeziorze Garda. Najwyższy szczyt to Valdritta (2218 m n.p.m). Liczne skały wapienne i zjawiska krasowe sprzyjają powstawaniu licznych jaskiń i wgłębień.

Monte Baldo wycieczka na zachód słońca. To niebywała i prawdopodobnie jedyna taka okazja w ofercie wycieczek nad Jeziorem Garda.

Wycieczka na Monte Baldo, szczegóły.

Wycieczka na Monte Baldo to najczęściej wybierana atrakcja z naszej oferty! Podczas setek już zrealizowanych wjazdów powstał pomysł, żeby pokazać Wam zachód słońca z góry!

W zależności od miesiąca wyjazd będzie uzależniony od zachodu słońca. Wieczorem wyjeżdżamy z południowych i północnych regionów Jeziora Garda (w cenie wycieczki możliwy odbiór z Moniga, Manerba, Padenghe sul Garda, Desenzano, Sirmione, Peschiera del Garda, Lazise, Garda, Bardolino, Limone sul Garda, Riva del Garda, Torbole, Arco, Nago Torbole. (Jeśli chcesz dołączyć z innych miasteczek napisz do nas)

Nasi goście w wycieczkach oferowanych przez Bel Viaggio oprócz zawsze bardzo trafnie i dobrze ułożonego programu, wskazują opcję wygodę i transport. Przyjeżdżamy po Was pod drzwi apartamentu, hotelu i odwozimy w to samo miejsce. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.

Zachód słońca z Monte Baldo

To niebywała okazja, żeby doświadczyć tego niesamowitego zjawiska z 1800 metrów. Masyw Monte Baldo szczęśliwe położony jest po wschodniej stronie jeziora, co pozwala obserwować zachodzące słońce właśnie po zachodniej czyli drugiej stronie jeziora. Już wieczorem, niesamowicie rysują się poszczególne pasma górskie, natomiast prawdziwy spektakl zaczyna się jak słońce zacznie za nimi zachodzić. To magia – inaczej trudno to ocenić.

Piknik w górach

Aby dopełnić niesamowitych doznań na górze, rozłożymy sobie piknik uzupełnimy go lokalnym winem, serem od lokalnych krów.

Czas trwania spektaklu oraz dokładny termin uzależniony będzie od pogody. Wycieczka nie ma stałego dnia wjazdu, termin jest ruchomy. Organizator podejmie decyzje o dokładnym dniu w tygodniu od poniedziałku do piątku. Uczestnicy zapisani na wjazd zostaną poinformowani najpóźniej w dniu możliwego wjazdu. Wszystko oczywiście uzależnione będzie od warunków pogodowych na górze i możliwości doświadczenia zachodzącego słońca. Organizator pomimo starań wybrania odpowiedniego dnia, nie gwarantuje idealnych warunków na górze.

Warunki wycieczki i powrót

Prawdopodobnie zakończenie wycieczki odbywać się będzie po zmroku. Zejście z góry, bezpiecznym szlakiem – droga dojazdowa do schroniska. W cenie wycieczki każdy z uczestników otrzyma latarki czołowe.

Tradycyjnie już, odbiór i wyjazd w południowych miasteczek i regionu Jeziora Garda. Tj Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda.

Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży Bel Viaggio.

Tradycyjna wycieczka na Monte Baldo

Jeśli chcesz sprawdzić program tradycyjnej regularnie organizowanej wycieczki na Monte Baldo. Jest to nasza alternatywa dla wjazdu kolejką z Malcesine, to szczegóły znajdziesz na stronie
WYCIECZKA NA MOTENTE BALDO – WEJDŹ Z NAMI NA GÓRĘ!

Najważniejsze wydarzenia

 • W opcji tej wycieczki odbiór i wyjazd z południowych i północnych miasteczek i regionu Jeziora Garda. Tj Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda, Limone, Riva, Torbole, Arco, Nago, Malcesine.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub anulowania niektórych części wycieczki, ze względów warunków pogodowych i opóźnień na drodze.

Zawarte/Wyłączone

 • Transport
 • Aperitivo
 • Piknik i poczęstunek
 • Latarka czołowa

Plan podróży

Około godziny 15-17:00 (w zależności od pory roku) odbierzemy gości z miejsca pobytu.

Odbiór i dokładna godzina zostanie zaplanowana i potwierdzona dzień przed wycieczką, około godziny 18-21:00

Uzależnione to będzie od logistycznego rozłożenia uczestników w regionie. 

 

Dojazd na górę Baldo, na parking na wysokości około 1650 metrów. 

Krótkim spacerem około 20 minut dojście na szczyt Baldo. 

Po dojściu na szczyt, uczestnicy będą mieli czas wolny (około 1 godzina). 

Organizator w tym czasie przygotuje piknik i poczęstunek. 

O umówionej godzinie i wskazanym przez organizatora miejscu na górze spotkanie grupy. 

Biesiada potrwa przynajmniej do zachodu słońca. Organizator wybierze i wskaże najlepsze dla danego dnia i warunków miejsce skąd będzie można doświadczyć najlepszego zachodu. 

 

W zależności od warunków na górze, biesiada może potrwać nieoznaczony czas. W zależności od potrzeb grupy nie ustalamy konkretnej godziny powrotu. Wycieczki kończą się z reguły około godzinę do kilku po zachodzie słońca. 

Każdy z uczestników otrzyma latarkę czołową umożliwiającą spacery w górach. 

Czas trwania

5 – 7 godzin

Język

Angielski
Polski

Często zadawane pytania

Wycieczka odbywać się będzie na wysokości około 1600-1800 metrów nad poziomem morza. Oznacza to, że temperatura na górze jest niższa około 10-12 stopni. Zmienia się jednak bardzo szybko zaraz po zachodzie. Pomimo tego, że w ciągu dnia temperatura może być przyjemniejsza, to zaraz po zachodzie słońca może być zimno nawet w wysokim sezonie.

Dlatego zalecamy ubrać długie spodnie, zakryte buty i długie skarpetki, bluzę z długim rękawem i kurtkę. 

Tak, jest to wycieczka odpowiednia również dla dzieci. Pamiętaj jednak, że skończy się ona w nocy. Realny powrót do miejsca noclegu to prawdopodobnie godziny około północy. (w zależności od pory roku) dla miesięcy w których słońce zachodzi szybciej (wrzesień, październik) powroty są wcześniej. 

Tak, organizator zapewnia wszelkie możliwe zasoby do bezpiecznego przeprowadzenia wycieczki. Transport organizowany jest samochodami przystosowanymi do przewozu osób. Wjazd na górę odbywa się przez przeszkolonych i doświadczonych kierowców. 

Tak, oczywiście. Jeśli jesteście grupą min 5 osób możecie wybrać dowolny termin wycieczki. 

Lokalizacja wycieczki

Monte Baldo, VR, Italy

Recenzje

0/5
Bez oceny
(0 Reviews)
Doskonały
0
Bardzo dobry
0
Średnia
0
Słaby
0
Okropny
0
0 reviews on this Tour - Wyświetlanie 1 do 0

Napisz recenzję

Od: €65.00
0 (0 Reviews)

Dlaczego warto rezerwować?

 • Aktywnie na świeżym powietrzu

  Aktywnie na świeżym powietrzu

  To doskonały wybór dla szukających aktywnego wypoczynku

 • Najczęściej wybierany kierunek

  Najczęściej wybierany kierunek

  Monte Baldo to najczęściej wybierany kierunek wycieczek

 • Wygodna forma rozliczeń

  Wygodna forma rozliczeń

  Rezerwacja to zapłata symbolicznej zaliczki online (dowolne formy płatności online). Pozostała część płatna na miejscu.

Właściciel

Wojtek

Członek od 2023

Poznaj inne opcje