0 (0 Reviews)
Madonna della Corona, Vicolo Santuario, Spiazzi, VR, Italy
Od: €35.00
0
(0 recenzji)
Zarezerwuj
Czas trwania

5 godzin

Rodzaj wycieczki

Konkretna trasa

Wielkość grupy

8 osób

Języki

Angielski, Polski

Informacje o tej trasie

Wycieczka do Sanktuarium Madonna della Corona

Sanktuarium Madonna della Corona, znajduje się w górskiej miejscowości Spiazzi na masywie Monte Baldo. Na wysokości 774 metry nad poziomem morza, Sanktuarium wgryza się wręcz w otaczające je skały. W środku połowa ścian wraz z większością sufitu to żywa Góra Monte Baldo. Gdzie z wielu miejsc spływa woda. Przed wejściem niesamowity widok na dolinę Adyga, rzekę o tej samej nazwie.

Wycieczka realizowana w godzinach porannych z transportem i wyjazd z południowych rejonów, miasteczek Jeziora Garda.

Dojazd do Sanktuarium, zejście z pilotem, zwiedzanie, zarys historyczny, ciekawostki.

Najstarszy Platan we Włoszech

Korzystając z tej trasy odwiedzimy też najstarszy platan we Włoszech.

Drzewo to pochodzi z 1370 i kończy 654 lata. Takich pomników przyrody nie ogląda się codziennie. (Platano dei Cento Bersaglieri) to monumentalne drzewo położone w centrum Platano. Obecnie wysokie na około 25 metrów, obwodzie około 15 metrów. Powierzchnia korony 300 metrów.

Przeszło do historii jako drzewo stu żołnierzy Bersaglieri w 1937 r. podczas Wielkich Manewrów Armii Włoskiej cała kompania stu Bersaglieri ukryła się między liśćmi. W 1944 r. Wojska niemieckie postanowiły go przerzedzić, w obawie, że partyzanci mogą robić zasadzki przy nim. Także drań trochę przeżył w swoim życiu. Ciekawe jaka historie kryje jeszcze.

Madonna della Corona – Zarys historyczny tego miejsca

Zawieszone między niebem, a ziemią. Ukryte w sercu skał Monte Baldo. Średniowieczne dokumenty pokazują, że już około roku 1000 w rejonie żyli pustelnicy związani z opactwem San Zeno w Weronie i że przynajmniej od drugiej połowy 1200 roku istniał tam klasztor i kaplica poświęcona S. Marii di Monte Baldo. Dostępna za pośrednictwem wąskiej i niebezpiecznej ścieżki w skałach. Pobożna tradycja urodziła się tu w 1522 roku, w którym czczona tu rzeźba została przeniesiona przez anielską interwencję z wyspy Rodos, najechaną przez muzułmańską armię Sulejmana II.

W latach 1434–1437 S. Maria di Monte Baldo przeszła na własność Rycerzy San Giovanni lub Świętego Grobu, obecnych w Weronie. A 1362 którzy zachowali własność Sanktuarium aż do rozwiązania przez postanowienie Napoleoński w 1806 roku.

W ciągu czterech stuleci zarządzania komenda radykalnie przekształciła Madonnę della Corona. Czyniąc ją autentycznym, dużym i dostępnym sanktuarium dzięki ustawieniu drewnianego mostu dojazdowego do doliny (1458 r.) I budowie nowego kościoła nad istniejącym.

Więcej historii i ciekawostek o sanktuarium znajdziecie w materiale na naszym Instagramie oraz na wycieczce. Zapraszamy!

Najważniejsze wydarzenia

 • Doskonała opcja na wycieczkę przed obiadem.

Zawarte/Wyłączone

 • Transport
 • Woda i zimne napoje w busie
 • Polski pilot, rezydent
 • Obiadu i przekąsek
 • Biletów na autobus

Czas trwania

3 – 5 godziny

Język

Angielski
Polski

Często zadawane pytania

W kalendarzu na stronie wybierz odpowiedni termin, zaznacz ilość osób (dorośli, dzieci) kliknij zarezerwuj. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Tak, bezpłatna rezygnacja jest do 3 dni przed datą wycieczki. W tym przypadku otrzymasz od nas 100% wpłaconej kwoty.  Jeśli zrezygnujesz bliżej terminu, pobierzemy w całości Twoją zaliczkę.

Tak, to doskonały rodzinny wybór. Organizator posiada wszystkie wymagane licencje i pozwolenia. Podczas wycieczki dowiecie się wielu ciekawostek dotyczących regionu.

Skorzystaj z opcji rezerwacji na stronie. Rezerwacja to wpłata online (dowolna forma płatności przez internet) symbolicznej zaliczki, pozostała kwota płatna na miejscu u organizatora.

Lokalizacja wycieczki

Madonna della Corona, Vicolo Santuario, Spiazzi, VR, Italy

Recenzje

0/5
Bez oceny
(0 Reviews)
Doskonały
0
Bardzo dobry
0
Średnia
0
Słaby
0
Okropny
0
0 reviews on this Tour - Wyświetlanie 1 do 0

Napisz recenzję

Od: €35.00
0 (0 Reviews)
Więcej opcji
 • Fotelik dla dziecka(€5.00)

Dlaczego warto rezerwować?

 • Wygodna forma rozliczeń

  Wygodna forma rozliczeń

  Rezerwacja to zapłata symbolicznej zaliczki online (dowolne formy płatności online). Pozostała część płatna na miejscu.

 • Doskonała opcja na pół dnia

  Doskonała opcja na pół dnia

 • Krótka wędrówka w górach

  Krótka wędrówka w górach

 • Najczęściej wybierany kierunek

  Najczęściej wybierany kierunek

Właściciel

Wojtek

Członek od 2023

Poznaj inne opcje