jeziorogarda.pl

Torbole Nago

Torbole sul Garda – Nago, określane jako wrota do wakacyjnej krainy wielkiego jeziora Garda. Torbole i Nago – czekają z pięknymi krajobrazami, z żaglami i windsurfingiem. 

Nago – małe miasteczko położone u stóp zamku Castel Penede (XII wiek) – to swego rodzaju wrota do wspaniałego Jeziora Garda, miasteczko stoi naprzeciw niego i otwiera przed nami widoki jak z pocztówek.
Warto zwiedzić Marmitte dei Giganti (Kociołki Gigantów), polodowcowe studnie z ery czwartorzędu oraz Fort Nago, budowlę składającą się z dwóch fortec wzniesionych na różnych poziomach, dzisiaj znajdują się tu restauracje i sala wystawiennicza, natomiast z góry rozciąga się zachwycający widok na jezioro. Nago i Torbole tworzą gminę.


Niegdyś Torbole było uroczym rybackim miasteczkiem, dzisiaj jest ośrodkiem żeglarskim i surfingowym o znaczeniu międzynarodowym. Miasteczko zachowało dawny urok, z domami ustawionymi w formie amfiteatru przy północnej zatoce Jeziora Garda, a dzięki sprzyjającej pozycji, otwartej na wiejące wiatry, stało się celem przyjazdów wszystkich miłośników żagli i windsurfingu. Klimat miasteczka jest pełen sportowych emocji.
O miasteczku i wiejącym tu niezwykłym wietrze wspominał Goethe, opisując je jako cud natury. Miejsce umiłowali sobie także artyści, malarze i pisarze, którzy odnajdują w jego pięknie źródło natchnienia dla swojej twórczości. Miasto przechowuje charakterystyczne zabytkowe zakątki, takie jak stojąca przy wejściu do małego portu Casetta del Dazio (rodzaj naszych rogatek), wspomnienie po okresie austrowęgierskim, oraz Casa Beust – miejsce spotkań artystów z okresu po II Wojnie Światowej.

źródło 

 
loader-image
Torbole
Torbole
9:28 pm, kwi 19, 2024
temperature icon 13°C
clear sky
Humidity Humidity: 40 %
Pressure Pressure: 1008 hPa
Wind Wind: 6 Km/h
Wind Gust Wind Gust: 0 Km/h
Clouds Clouds: 0%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 6:26 am
Sunset Sunset: 8:10 pm

Torbole, wycieczki i atrakcje

Noclegi w Torbole

 

Poradniki

Stacje benzynowe we Włoszech, tankowanie, ceny.

Stacje benzynowe we Włoszech różnią się trochę od tych w…

Noclegi nad Jeziorem Garda na co zwrócić uwagę

Noclegi nad Jeziorem Garda, w poradniku tym dowiesz się: Przy…

Parkingi we Włoszech, na co zwrócić uwagę

Parkingi we Włoszech, rodzaje, na co zwrócić uwagę. Oznaczone są…