0 (0 Reviews)
Lago di Garda, Italy
Od: €80.00
0
(0 recenzji)
Zarezerwuj
Czas trwania

Cały dzień

Rodzaj wycieczki

Konkretna trasa

Wielkość grupy

16 osób

Języki

Angielski, Polski

Informacje o tej trasie

Wycieczka północą częścią Jeziora Garda

Wycieczka północną częścią Jeziora Garda, śladami Roberta Makłowicza i wiele niespodzianek.

To niebywała okazja, żeby podczas pobytu w południowym regionie Jeziora Garda odwiedzić najciekawsze miejsca północnego regionu.

Nasi goście w wycieczkach wskazują opcję wygody i transport. Organizator odbiera gości ze wskazanego adresu apartamentu, hotelu. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.

Podczas tego dnia zabierzemy Was z południowej strony Jeziora Garda. Wygodnym busem i autostradą dojedziemy do Nago Torbole skąd pojedziemy na pierwszy punkt widokowy.

Jak Jezioro Garda uratowało Weronę i niepowtarzalny księżycowy krajobraz.

Pierwszy przystanek wycieczki to ciekawostki związane właśnie z rzeką Adyga i tym jak Jezioro Garda chroni Weronę przez powodziami powodowanymi przez Adyga. Dalej pojedziemy już w okolicę Arco i Riva del Garda, gdzie w zależności od pogody pokażemy Wam niezwykłe zjawisko i park krajobrazowy Pietramurata w okolicy DRO. Ten księżycowy krajobraz i niesamowita historia życia dinozaurów w tym regionie. Jeśli warunki pogodowe pozwolą odwiedzimy miejsce gdzie zachowały się ślady dinozaurów, żyjących w tym regionie miliony lat temu!

 

Muzeum kawy Omkafè

To rzemieślniczy producent kawy z regionu Trentino od 1947 roku. Tutaj będziemy mieli okazję spróbować palonej na miejscu kawy, odwiedzimy muzeum i palarnię kawy. Możliwe zakupy. Ottorino i Maria Martinelli, dwójka małżonków, która po drugiej wojnie światowej założyła firmę Omkafè. Aktualnie trzecie pokolenie Martinelli, urodzone i wychowane nad brzegiem jeziora Garda. Dziś kontynuuje tradycję, pielęgnując pasję i wizję swoich założycieli. Podczas wizyty poznasz historię kawy, jej legendy i starożytne tajemnice. Będzie można na własne oczy zobaczyć pierwsze dzbanki do kawy i ekspresy do kawy oraz zabytkowe księgi z lat 1600-1800 Zakupy w sklepie dodatkowo płatne.

Śladami Roberta Makłowicza – sklep Agraria w Riva del Garda

Będąc w tym wyjątkowym regionie, nie może zabraknąć możliwości degustacji oraz zakupów w lokalnym i popularnym sklepie Agraria w Riva del Garda. To słynne już miejsce pozwala „zatankować” wino ze słynnego nalewaka – prawie tak samo jak na stacji benzynowej przy tankowaniu auta. W sklepie będzie okazja na regionalne zakupy nie tylko wina.

Opcjonalne degustacja i zakupy w sklepie dodatkowo płatne.

Wodospady Varone

Wodospady znajdują się ok. 3 km od miejscowości Riva del Garda. Leżą na terenie prywatnego parku przyrodniczego o nazwie Cascate del Varone. Tworzy je potok Magnone, który spływa doliną Ravizze i uchodzi do jeziora Garda. Jego wody pochodzą z podziemnych wycieków z położonego wyżej jeziora Tenno, które na krótko wnikają w wapienny masyw, a następnie wypływają na powrót, tworząc wodospad. Nazwa Varone pochodzi od nazwy przysiółka (Varone) wioski Riva del Garda, położonej w pobliżu.

Wodospady od wieków powiązane są z genezą i powstawaniem Jeziora Garda. Po wycofaniu się lodowca w górę doliny Garda – Sarca i jednoczesnym zaniku jego bocznych ramion, wody spływające z bocznych dolin, takich jak dolina Tenno-Ballino, zyskały znacznie większy spad. To przyczyniało się do intensywnej erozji podłoża. Przez kilkanaście tysięcy lat, a może nawet więcej, woda bogata w piasek, kamyki i żwir rzeźbiła skalną ścianę. Erozja naturalnie miała różne skutki w zależności od lokalnej twardości skały, a także nasilała się tam, gdzie ciek koncentrował się w naturalnych zagłębieniach, a zwłaszcza pęknięciach skały.

Bilet wejściowy do parku przyrodniczego Cascate del Varone jest w cenie wycieczki.

Jezioro Tenno

Podczas wycieczki w regionie północnej części Jeziora Garda, nie może zabraknąć tego wyjątkowego sąsiada. Jezioro Tenno. to jezioro w autonomicznym regionie Trentino. Położone na wysokości 550 m jego powierzchnia wynosi zaledwie 0,25 km². Jezioro powstało około 1100 roku w wyniku dużego osuwiska, które zablokowało bieg rzeki Rì Sec. Rzeka jest obecnie głównym dopływem Tenno. W południowej części jeziora znajduje się mała wyspa. Poziom jeziora zmienia się na przestrzeni lat w zależności od natężenia przepływu dopływów. W latach, gdy poziom jest niski, wyspa ta staje się swego rodzaju cyplem. Obszar ten jest chroniony jako biotop przez Autonomiczną Prowincję Trento. Jezioro Tenno charakteryzuje się wyjątkowym turkusowym kolorem wody. Musisz zobaczyć to na własne oczy!

Tutaj jeśli czas nam pozwoli czas wolny i możliwość kąpieli.

Canale di Tenno

Canale di Tenno  jest jedną z czterech wiosek tworzących Ville del Monte, największą część gminy Tenno. Oprócz Canale, pobliskie Villa Sant’Antonio, Villa Pastoedo i Villa Calvola są częścią Ville del Monte. Natomiast to Canale di Tenno określone jest jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek we Włoszech.

Canale di Tenno to średniowieczna wioska wznosząca się 600 metrów nad poziomem morza. Pierwszy dokument świadczący o jej istnieniu pochodzi z 1211 roku . Dziś Canale di Tenno zachowuje nienaruszony pierwotny układ urbanistyczny, na który składają się cztery drogi zbiegające się na placu, duża liczba kamiennych domów i charakterystyczne sklepienia łączące domy. Niektóre z tych domów ozdobione są freskami, w większości nowoczesnymi, z których najcenniejszym jest dzieło malarza Gianniego Longinottiego i zdobi fasadę jego domu. Tutaj też na domofonie możemy znaleźć polskie nazwiska.

Częściowo opuszczona po pierwszej wojnie światowej w wyniku przemysłowego rozwoju równiny wokół Riva del Garda i Arco , która przyciągnęła część ludności nad jezioro. Wioska powoli odradzała się po drugiej wojnie światowej. Urodzony w Turynie malarz Giacomo Vittone zakochał się głęboko w tej wiosce. Spędził wiele lat swojego życia nad jeziorem Garda w Trentino i uwiecznił Canale w kilku swoich pracach. Wioska Canale di Tenno nigdy nie przestała czarować innych artystów, takich jak sam Gianni Longinotti, oraz wielu innych zagranicznych podróżników i turystów. Obecnie to oni tworzą największą społeczność tego magicznego miejsca.  Canale di Tenno liczy obecnie około 50 mieszkańców.

 

TO WSZYSTKO I WIELE WIĘCEJ NA MIEJSCU.

W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW POGODOWYCH POKAŻEMY I ZABIERZEMY WAS W MIEJSCA NIESPODZIANKI, KTÓRYCH Z WIELU POWODÓW NIE CHCEMY ZDRADZAĆ. Z PEWNOŚCIĄ BĘDZIECIE ZADOWOLENI. 

 

*Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników – min 5 osób. 

Najważniejsze wydarzenia

 • Odbiór z miasteczek i okolice: Manerba, Moniga, Padenghe sul Garda, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda.
 • Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub anulowania niektórych części wycieczki, ze względów warunków pogodowych i opóźnień na drodze.

Zawarte/Wyłączone

 • transport
 • zimne napoje w busie
 • bilety wstępu wodospady Varone
 • obiad
 • degustacja i zakupy
 • przekąski w barach i miejscach postoju

Czas trwania

Cały dzień (+7hours)

Język

Angielski
Polski

Często zadawane pytania

Odbiór z miasteczek i okolice: Manerba, Moniga, Padenghe sul Garda, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda. Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży.

W kalendarzu na stronie wybierz odpowiedni termin, zaznacz ilość osób (dorośli, dzieci) kliknij zarezerwuj. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. 

Tak, bezpłatna rezygnacja jest do 7 dni przed datą wycieczki. W tym przypadku otrzymasz od nas 100% wpłaconej kwoty.  Jeśli zrezygnujesz bliżej terminu, pobierzemy w całości Twoją zaliczkę. Zasady anulowania zawarte są na stronie: Opcje anulowania

Tak, to doskonały rodzinny wybór. Organizator posiada wszystkie wymagane licencje i pozwolenia. Podczas wycieczki dowiecie się wielu ciekawostek dotyczących regionu. 

Skorzystaj z opcji rezerwacji na stronie. Rezerwacja to wpłata online (dowolna forma płatności przez internet) symbolicznej zaliczki, pozostała kwota płatna na miejscu u organizatora. 

Lokalizacja wycieczki

Lago di Garda, Italy

Recenzje

0/5
Bez oceny
(0 Reviews)
Doskonały
0
Bardzo dobry
0
Średnia
0
Słaby
0
Okropny
0
0 reviews on this Tour - Wyświetlanie 1 do 0

Napisz recenzję

Od: €80.00
0 (0 Reviews)
Więcej opcji
 • Fotelik dla dziecka(€5.00)

Dlaczego warto rezerwować?

 • Wygodna forma rozliczeń

  Wygodna forma rozliczeń

  Skorzystaj z opcji rezerwacji na stronie. Rezerwacja to wpłata online (dowolna forma płatności przez internet) symbolicznej zaliczki, pozostała kwota płatna na miejscu u organizatora. 

 • Dobra opcja dla rodzin

  Dobra opcja dla rodzin

 • Widoki i zwiedzanie miast

  Widoki i zwiedzanie miast

Właściciel

Wojtek

Członek od 2023

Poznaj inne opcje